Historie Arcos

Kuchyňský nůž je základem v každé kuchyni. Potřebujete nůž, který bude ostrý, ergonomický a odolný. Všechny tyto vlastnostni najdete na jakémkoliv noži Arcos. Ať už jste profesionální nebo hobby kuchař, restaurace, nebo hotel kolekce nožů Arcos je tak velká, že vždy najdete ten správný nůž, který bude vyhovovat vašim potřebám. 

Arcos je první španělskou nožířskou firmou s mezinárodní projekcí a jednou z nejstarších na světě. Je to rodinná firma s více jak 280 letou tradicí, sídlící v Albacete, španělské mecce nožířství. V současné době ji z 51% stále, od svého založení, vlastní rodina Arcos, kteří jsou již devátou generací ve firmě. Zbytek firmy je od roku 1993 v rukou německé firmy.

Nejstarší nalezený výrobek firmy Arcos je z roku 1734, jsou to nůžky vyrobené Juanem de Arcos. Ty najdeme je v muzeu nožířství v Albacete spolu s dalšími výrobky z let 1745 a 1746. 

V dnešní době je Arcos přítomen na trzích více jak 90 zemí světa. Například v Izraeli jsou jejich nože nejprodávanějšími na trhu a to natolik, že je tamnější firmy kopírují.

Všechny nože jsou vyráběny v továrně v Albacete, ve Španělsku. Kde se denně vyrobí kolem 70.000 nožů na více jak 30.000 m2 ploše závodu s více jak 500 zaměstnanci.

Arcos vyrábí produkty vysoké kvality s mnoha certifikáty (ISO 9001:2015, National Standard Food, aj.). Garantuje na všech svých výrobcích desetiletou záruku.   

Pracují s nejnovějšími technologiemi výroby a neustále je aktualizují. To jim umožňuje realizovat jejich motto s nejvyššími standardy kvality – “Pasión por la precisión”, což znamená “Vášeň pro přesnost”. 

Tato španělská značka používá na všech svých nožích svůj vlastní typ patentované oceli NITRUM®. Je to slitina oceli s dusíkem. Tato ocel je ekologická (dusík se získává z atmosféry) a najdete ji pouze u nožů Arcos. NITRUM® poskytuje nožům větší tvrdost, vyšší řezný výkon a prodlužuje životnost čepele (nemusí se tak často brousit). Vylepšená mikrostruktura poskytuje větší odolnost proti korozi. 

Profesionální nože mají na rukojetích antibakteriální systém BACTIPROOF SILVER®. Aplikuje se na rukojeť, aby se zabránilo množení a přítomnosti bakterií, hub nebo plísní. Snižuje jejich výskyt o 99,9%. Rukojeť je tedy hygieničtější a nepohlcuje pachy.

Obrovské odborné znalosti, které Arcos ve výrobě nožů má, jsou viditelné i na velkém počtu nabízených nožů. V jejich portfoliu najdete kolem 600 různých druhů. Pokud jste profesionální kuchař, má pro vás Arcos nůž. Pokud jste řezník, má pro vás Arcos nůž. Jste rybář, pekař, cukrář, nebo jen domácí kuchařka? Ma pro vás Arcos nůž. 

Chtěli byste kovaný nůž, z jednoho kusu oceli bez jakéhokoli svařování? Vyzkoušejte některý z řady Manhattan nebo Brooklyn. Vynikají svým speciálním „hedvábným“ ostřím, ve kterém se zrcadlí znalosti mistrů ARCOS v kombinaci s novými technologiemi, tak aby bylo dosaženo jedinečného řezu, který nenechá nikoho lhostejného. Nebo třeba řada Riviera ve francouzském stylu v černém, bílém a růžovém provedení. Nože Clásica navazují na tradici německých kuchyňských nožů, s charakteristickým záštitným kroužkem a třemi nýty v rukojeti. Jsou dokonale vyvážené a ostré. Uspokojí i ty nejnáročnější kuchaře. Všechny kované nože mají nýty z nerezové oceli. 

Potřebujete profesionální nůž za výhodnou cenu do vaší restaurace, jídelny, masokombinátu? Vhodná je řada 2900. Rukojeť těchto nožů je ergonomická a pohodlná pro dlouhé používání. Je vyrobena z vstřikovaného polypropylenu, plastu, odolného proti vysokým teplotám (120-130°C), nárazu a skluzu. Vstřikovací proces zajišťuje trvalé a bezproblémové spojení rukojeti a čepele. Barva rukojeti umožňuje klasifikaci nožů na základě druhu potravin. 

Nebo řada Colour Prof to jsou nože speciálně navržené pro dlouhodobé použivání. Rukojeť použitá v této řadě je vysoce ergonomická, její jádro je z tvrdého polypropylenu (PP) a měkké speciální protiskluzové pryže na povrchu. Tato kombinace materiálů poskytuje vysoký komfort a adaptabilitu při použití. Tento nehygroskopický materiál (neabsorbuje tekutiny) je odolný proti vysokým teplotám a má protiskluzovou úpravou. Identifikátor barev má každý nůž a jím lze nože rozlišit podle potraviny, na kterou má být použit a to pomocí plastových barevných identifikátorů na konci rukojetě (jsou součástí balení), čímž se dosáhne lepší hygienické kontroly. 

Nebo hledáte kvalitu za nízkou cenu? To vás určitě potěší nůž z řady Nova.

Udržitelnost a závazek chránit životní prostředí, je další z priorit firmy Arcos. Ve své továrně v Albacete recyklují používanou vodu a zbytky použité ocele. Energii získávají ze solárních panelů umístěných přímo v továrně. 

Všechny nože Arcos se vyznačují pevností, dlouhou životností a ostrostí. Proto je nůž Arcos vždy dobrou investicí do vaší kuchyně! Vzhledem k tomu, že odborné znalosti společnosti Arcos se rozšířily i na jiné produkty než jsou nože, můžete v naší nabídce najít i další produkty jako jsou například bloky na nože, brousky, tašky na nože, příbory, hrnce, kuchyňské nádobí, nůžky a další kuchyňské doplňky.